Jazda konna
w terenie

Jazda konna w terenie uważana jest zwykle za najprzyjemniejszą odmianę jazdy konnej. Dla wielu jeźdźców wyjazd w teren jest spełnieniem ich jeździeckich marzeń. Podobnie jak dla jeźdźca, także i dla konia, lasy i łąki są o wiele ciekawsze od ujeżdżalni. W teren wyjeżdżamy zawsze bardzo chętnie.

Gwarantujemy spotkanie zwierzyny podczas przejażdżki (spotkanie saren, jeleni, zajęcy i innych leśnych mieszkańców naprawdę robi wrażenie). Teren wyśmienicie nadaje się do jazdy konnej w zastępie ze względu na swoje ukształtowanie i przyjazne podłoże. Otwarte przestrzenie i „długie proste” są idealne dla miłośników galopu.

Trasy naszych terenów

Wiodą przez przylegające do naszej stajni balczewskie lasy i okoliczne łąki. Stopień trudności oraz czas trwania terenów zawsze uwarunkowane są umiejętnościami i wymaganiami uczestników jazdy konnej w lesie. Nieodzowne atrakcje naszych terenowych wyjazdów to tzw. „lisia góra” 103 m n.p.m, wyjazdy do Rezerwatu Przyrody czy wjazd do tzw. „dziury”.

Wielu naszych gości uważa, że jazda konna w terenie to najprzyjemniejszy sposób na wypoczynek w siodle. Wyjazdy w teren gwarantują niezapomniane wrażenia, odpoczynek i relaks. Polecamy!

Postaw na jazdę konną po malowniczych terenach

Zachęcamy do odkrycia uroków jazdy konnej w terenie, czyli formy aktywności, która urzeka zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych miłośników towarzystwa koni. Jazda konna po malowniczych, zróżnicowanych terenach to unikalne doświadczenie, które pozwoli poczuć harmonię z naturą i docenić niesamowite możliwości, jakie daje ten sport.

Oto kilka punktów, które czynią naszą ofertę wyjątkową:

  • Jazda konna w lesie: Poczuj dreszcz emocji, jadąc konno po leśnych ścieżkach, podziwiając przy tym urokliwe widoki i obcując z naturą. Lasy są nie tylko ciekawym miejscem do jazdy, ale też stanowią doskonały trening dla jeźdźca i konia.
  • Jazda wieczorna: Umożliwiamy naszym podopiecznym wyjazd w teren o godzinie 19:30, aby podziwiać zachód słońca z końskiego grzbietu.
  • Szkółka rajdów: Idealna opcja dla osób, które chcą jeździć w terenie nie tylko dla przyjemności, ale także dla poczucia nutki rywalizacji i startu w zawodach rajdowych
  • Zróżnicowane trasy: Bez względu na poziom umiejętności, proponujemy trasy dostosowane do wymagań każdego uczestnika.

Zachęcamy do podjęcia próby jazdy konnej w terenie, gwarantującej niezapomniane wrażenia i relaks. Doświadcz przyjemności, jaką daje jazda konna po ścieżkach leśnych, polach i łąkach, ciesząc się pięknem przyrody. Twoja przygoda z jazdą konną czeka. Dołącz do nas i odkryj jej uroki!